Książki wydane/Gdzie kupić?

Książki są dostępne także w wersji elektronicznej - ebook

   Zapraszamy w książkową podróż z nami!
   Skarlet i Albert
Polka i dziecko Bałkanów"Z podróży do świata retro"
Moja relacja okazała się dość obszerna. Zdecydowałam się więc podzielić ją na kilka części.  W każdej części (obok spraw poważnych i niepoważnych) znajdują się historie kryminalne, które wstrząsnęły opinią publiczną w minionych czasach. Z każdego etapu podróży przywiozłam też kulinarne przepisy retro - warte wypróbowania i dziś.
Zapraszam!

Wszystkie książki są dostępne
w wersji papierowej i elektronicznej

Żeby powiększyć zdjęcie - najedź i kliknij

 

A w bałkańskim kociołku" Notatki z podróży po krańcu Europy

"Kolejna publikacja o Bałkanach, które Skarlet upodobała sobie nadzwyczaj. Nie byłoby bałkańskiej serii gdyby nie Albert, dla którego serce Skarlet zabiło mocniej. Autorzy przygotowali niespodziankę - dostaniecie namiastkę ich prawdziwej historii. Pozycja  zachwyca naturalnością, zapachami kuchni i wielowątkowością. Inspiruje do tego, by żyć wolniej, degustować chwile. To relacja z podróży i codziennego życia. Romantyczne legendy i prawdziwe historie. Refleksje i anegdoty." Agnieszka Krizel

fragmenty książki, spis treści - TU klik

Książka (199 stron) dostępna  
w wersji papierowej w Alimero.pl (35,36 zł) - klik przeniesie do księgarni

EBOOK


"Upoluj ebooka"  ***** (4,25/5)
"Lubimy czytać" **********  (8,25/10)
ebook bestsellerem miesiąca w księgarni Lideria

RECENZJE/OPINIE CZYTELNIKÓW znajdują się TU

Nowe wydanie
"2 w 1. Z podróży do świata retro"
zawiera część 1 + część 2 
dzięki temu połączeniu cena jest niższa od łącznej ceny zakupu 2 oddzielnych pozycji. 
Książka w wersji papierowej (35,63 zł) jest 
dostępna TU - klik przeniesie do księgarni alimero.pl  
EBOOK

Ebooki (EPUB, MOBI, PDF) są dostępne od 15 zł

Pozwól zabrać się w niezwykłą podróż w czasie. Poczujesz klimat epoki, która przeminęła. W trakcie lektury uśmiechniesz się, być może poczujesz nostalgię. Usłyszysz szelest sukni dam oraz stukanie o bruk eleganckich lasek gentlemenów. (M Szkolniak "Zaczytana do samego rana") Poznasz tajemnice bycia damą idealną. Zanurzysz się w pysznie brzmiących przepisach, by po chwili sięgnąć po kryminalną nutkę zaskoczenia, które do końca będzie Ci towarzyszyło…
Nie zabraknie również humoru, żarcików, anegdot i ogłoszeń… które rozbawią Was do łez.
Podsumowując: 2 w 1. Z podróży do świata retro to intrygująca podróż, dzięki której dowiecie się, co (i jak) zmieniło się na świecie w ciągu dwustu lat. Czy te zmiany wyszły ludzkości na dobre, czy też nie… a wszystko i wiele więcej, ujęte słowami Skarlet, która potrafi pięknie opowiadać… (M Foremska"Papierowy bluszcz") 

„Z podróży do świata retro” to niezwykle ciekawa pozycja, gdyż autorka w interesujący sposób opisuje swoje inspirujące podróże. Od jej książek nie sposób się oderwać. Skarlet znana z opowieści o Bałkanach, tym razem zabiera nas w podróż do świata retro i nie zabraknie dreszczyku emocji, dzięki kryminalnej historii opartej na faktach.  (Grażyna Wróbel) Jak na wytrawną podróż przystało, nie zabrakło też przepisów na szlacheckie potrawy  i przeglądu aktualnych trendów mody. Jest i odrobina humoru, i złotych myśli. Każdy znajdzie coś dla siebie. (Agnieszka Krizel) „Z podróży do świata retro” czyta się lekko i przyjemnie. Podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy. Niekiedy nawet śmiałam się w głos. (Magdalena H) Książka zabiera nas w niezwykłą podróż,  która tak zaciekawia czytelnika, że aż żal ją kończyć. (Claudia „Zaczytana”)
KSIĄŻKA wersja papierowa -księgarnia Alimero.pl- klik przeniesie do księgarni
EBOOK


Ebook UpolujEbooka  ***** (4,17/5)


 Drogi Czytelniku. Usiądź wygodnie, wycisz telefon i pozwól Skarlet zabrać się w niezwykłą podróż w czasie do XIX i początków XX wieku. Poczujesz klimat epoki, która już dawno przeminęła. Jednocześnie dowiesz się, że pewne opinie i rady z dawnych lat zupełnie nie straciły na aktualności, a warto sobie o nich przypomnieć i zastosować w dzisiejszych realiach, np. jak podchodzić do obowiązującej mody.  W trakcie lektury będą towarzyszyć Ci różne emocje. Uśmiechniesz się, czytając XIX-wieczne żarty, anegdotki czy autentyczne anonsy prasowe. Być może poczujesz nostalgię do zapomnianej dziś sztuki pisania listów. Po karku przebiegnie Ci dreszczyk, kiedy poznasz kryminalną historię z XIX-wiecznego Wiednia. Usłyszysz szelest tafty, atłasów i koronek sukni dam oraz stukanie o bruk eleganckich lasek gentlemenów. A retro przepisy kulinarne możesz wypróbować we własnej kuchni. Receptury na świąteczne menu spisane w 1929 roku brzmią kusząco. Zachęcam Cię do chwilowego oderwania się od współczesnego świata i wyruszenie w podróż do świata retro wraz ze Skarlet.  (Maja Szkolniak "Zaczytana do samego rana")
"Z podróży do świata retro" część 2 - 133 strony - fragmenty książki, spis treści - TU


Seria "Bułgaria znana i nieznana" 

"Bułgaria znana i nieznana. Kierunek Burgas"
 Skarlet i Albert oddają w Wasze ręce niezwykłą książkę, która sprawi, że nie tylko poznacie Bułgarię jakiej jeszcze nie znacie, ale po prostu zakochacie się w niej. Liczne legendy, miejsca warte zobaczenia, życie codzienne Bułgarów, jaskinie, muzea, rezerwaty, to wszystko możecie tutaj poznać. (Grażyna Wróbel „Czytaninka”)
Dla mnie ta książka, to kopalnia wiedzy przekazanej w sposób bardzo przystępny i co najważniejsze z własnego doświadczenia. Nie, to nie jest zwykły przewodnik. (Agnieszka Krizel „Recenzje Agi”)
Od autorów: Zapraszamy w książkową podróż z serią „Bułgaria znana i nieznana”. W części „Kierunek Burgas” poznacie cudne miejsca położne nad morzem i zakątki w górach Strandża. Po drodze wstąpimy do Sofii i Plovdiv, podrepczemy śladami Traków i Rzymian. Wszystkie książki są dostępne w wersji papierowej i elektronicznej, znajdziecie w nich także informacje praktyczne (m.in. adresy i ceny biletów wstępu do niektórych obiektów - fragmenty książki, spis treści - TU klik).
Książka w wersji papierowej w księgarni Alimero.pl - klik
 
EBOOKi są dostępne w wielu księgarniachLubimy czytać **********  (8,5/10)
Upoluj ebooka*****  (4,25/5)

"Bułgaria znana i nieznana: Z Ruse do Varny"

Pokonując samochodem stosunkowo krótki odcinek z Ruse do Varny, niektórych miejsc nie potrafimy minąć obojętnie. Nie możemy nie wstąpić do skalnych klasztorów ukrytych w urokliwym zakątku czy trackiego grobowca sąsiadującego z muzułmańskim teke. Nieustannie zachwycają nas Cudne Skały i lasy z drzewami oplecionymi lianami, przypominające dżunglę. W ogrodzie królowej Marii urządzonym na skalnych tarasach, o każdej porze roku czujemy ten sam, niepowtarzalny klimat. Tylko w pobliżu Morskiej Stolicy spacer po grzbiecie kolorowego klifu możemy zakończyć obiadem lub kawką w jaskini.
 Zapraszamy w książkową podróż z Ruse do Varny. Odwiedzimy krainę pelikanów, miasta, miasteczka i wsie położone na wybrzeżu, w bliższym i dalszym sąsiedztwie Morskiej Stolicy - od Nesebyr po Durankulak. Opowiemy o świętym tańcu na rozgrzanych węglach i miejscach, w których zatrzymał się czas, gdzie niezmiennie od setek lat odbywają się te same rytuały. (fragmenty książki, spis treści - TU klik)
Książka w wersji papierowej - księgarnia Alimero.pl - klik
EBOOKi są dostępne w wielu księgarniach
Księgarnia Lideria - ebook bestsellerem m-ca IV/V 2017r"Bułgaria znana i nieznana. Magiczne góry"   

Książka o podróży przez niezwykłe góry, o bałkańskiej duszy, legendach i obyczajach z nutką orientu w tle. Rodopy otoczone aurą tajemniczości  oferują dziewiczą przyrodę, niezwykłe formacje skalne i zapierające dech podziemne królestwo. Turysta doświadcza tu uczucia przenoszenia się w czasie w obszarze historycznym i kulturowym. We wsiach i miasteczkach, swoich wyznawców, na przemian, nawołują do modlitwy kościelne dzwony i głos muezina.
„Ten region w bardzo ciekawy i jedyny sobie sposób przedstawiają nam Skarlet i Albert w kolejnej pozycji z cyklu „Bułgaria znana i nie znana”. (Agnieszka Krizel „Recenzje Agi”) „Przepiękna przyroda oraz zabytki z czasów Traków, Rzymian i Imperium Osmańskiego, uzmysławiają nam jak niewiele wiemy na temat takich miejsc jak te przepiękne góry.” (Grażyna Wróbel „Czytaninka”) „Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki-przewodnika po Rodopach. Poznacie Bałkany, jakich na pewno jeszcze nie znacie. " (Magdalena H. „Zagubieni w świecie książek”) fragmenty książki, spis treści - TU klik
KSIĄŻKA w wersji papierowej - księgarnia Alimero.pl - klik

EBOOKi są dostępne w wielu księgarniach


"Ziołowa magia"
Stare ziołowe recepty nadal przynoszą ukojenie ciału i duszy. Te w „Ziołowej magii” są rodem z Bałkanów, a więc musiała pojawić się obok nich historia Vangi - zielarki i jasnowidzki. W książce jest też o babcinych amuletach i dniu, w którym dobro walczy ze złem, a zioła mają największą moc. Jest bałkańska dieta odchudzająca, przepisy na wino i proste, ziołowo-owocowe kosmetyki, których skuteczne działanie zaskoczyło już nie jednego sceptyka. (Książka w wersji elektronicznej i papierowej - fragmenty książki, spis treści - TU klik)
KSIĄŻKA w wersji papierowej jest dostępna m.in. TU: w cenie 26,96 zł

EBOOKi są dostępne w wielu księgarniach
Księgarnia Lideria (PWN)  - ebook "Ziołowa magia" bestsellerem miesiąca: III/IV/V 2017 r.


"Kuchnia bałkańska" wydanie 2 
Kuchnia bałkańska to kolejna świetna pozycja w wykonaniu Skarlet i Alberta. Wierzcie mi, że z tymi autorami odkrywamy nie tylko ciekawe zakątki Bałkanów, ale również i smaki tamtejszych rejonów. (...)  Zachęcam!” (Grażyna Wróbel „Czytaninka”) 
fragmenty książki, spis treści - TU klik
Książka w wersji papierowej jest dostępna m.in. tu (klik) 28,44 zł
Zapraszamy! 

EBOOKi są dostępne w wielu księgarniach
Spis treści
Kuchnia bałkańska              
Na świątecznym stole 
       Dzień Świętego Mikołaja
       Bałkańska Wigilia            
       Święto zakochanych w winie 
       Tradycyjna Wielkanoc  
Przepisy na śniadania, obiady, desery, kolacje
       Śniadanie, kolacja   
       Obiad           
       Dwa miejsca – dwa smaki   
       Sałatki i dodatki do dania obiadowego          
       Ciasta, desery           
Dyniowe pyszności        
Przetwory         
Wina, nalewki, likiery   
Odchudzanie po bałkańsku       
Szarlotka na medal        
Jeśli nie masz wagi           

2 komentarze:

  1. „Bułgaria znana i nieznana”: Z Ruse do Warny, Kierunek Burgas, Magiczne góry.
    Książki godne polecenia. Zawierają dużo informacji o Bałkanach. Ciekawostki oparte na bardzo starej historii dodają uroku i wzbudzają duże zainteresowanie. Opisy grup etnicznych są dodatkowymi rodzynkami w podróży czasoprzestrzennej. Po przeczytaniu chętnie obejrzałoby się te miejsca (doskonała zachęta). Zawierają dużo praktycznych informacji odnośnie wojażowania po danym rejonie. Przykładowe ceny mogą dać praktyczny pogląd na plan wyjazdu. Książki dla każdego, dla planujących wyjazd jak również jako ciekawa lektura o Bułgarii. Irena.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło jest wiedzieć, że ktoś przeczytał wszystkie nasze książki. Dziękujemy i pozdrawiamy. Skarlet i Albert.

    OdpowiedzUsuń